Spraw, aby Twój dom stał się najlepszy miejscem dla Ciebie!

Dekoracje na ścianę lub sufit w pokoju dla dziecka

Oprócz malowania ścian pięknymi barwami lub w fantazyjne wzory, pokój dziecinny można upiększyć również dzięki wykorzystaniu różnych dekoracji umieszczanych na ścianach lub suficie. Ozdoby takie mogą zmienić pomieszczenie nie do poznania, zwiększyć jego funkcjonalność, a przede wszystkim będą rozbudzać wyobraźnię małego mieszkańca.

Tematyczny dobór dekoracji

Wyborem ozdób do pokoju dziecka nie powinien rządzić przypadek. Najlepiej jest na początku wpaść na świetny pomysł, a później odpowiednio go zaaranżować. Inspiracji do pomysłów można szukać wszędzie, ale najlepiej w przestrzeniach niezbyt odległych od aktualnych zainteresowań syna lub córki. Dekoracje kupimy w sklepach z wyposażeniem, w dowolnych sklepach (również internetowych), lub też wykonamy samodzielnie z materiałów kupionych albo dostępnych w domu. Nie ma konkretnych wytycznych co do ich wyglądu lub działania, należy jedynie zadbać o to, by były bezpieczne (wykazując się dużą wyobraźnią) oraz pasowały do wybranej koncepcji.

Kilka prostych, a zarazem efektownych aranżacji

– Nocne niebo: potrzebne będą specjalne naklejki dostępne w sklepach z artykułami dla dzieci lub papier fluorescencyjny w złotym, żółtym lub srebrnym kolorze, a do tego odrobina kreatywności. Naklejki w kształcie księżyca i gwiazd należy umieścić na ścianach i suficie. Idealnie będzie wyposażyć pokój w ciemną tapetę lub pomalować ściany i sufit na odpowiedni kolor.

– Cyferkolandia: dobry pomysł dla młodszych uczniów lub przedszkolaków. Wykonane z drewna, tworzywa lub innego materiału, różnych wielkości cyfry przytwierdzone głównie na ścianach (te na suficie mogą być zrobione z papieru, tkaniny lub tapety) posłużą jako funkcjonalne półki i półeczki.

2 komentarze

  • Kasia87, Wrzesień 28, 2017, 5:50 pm

  Odpowiedz

  Ale dziecko musi nie niszczyć wyposażenia, moich synów nie mogłabym nawet na chwile zostawić w takim pokoju…

  • Zosiak, Wrzesień 28, 2017, 5:50 pm

  Odpowiedz

  Całkiem fajne, ale ciekawe jak z trwałością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.