Spraw, aby Twój dom stał się najlepszy miejscem dla Ciebie!

Fototapeta – czy jest modnym rozwiązaniem? Gdzie je zastosować?

Pomysł na używanie fototapet we wnętrzach prywatnych pojawił się jakiś czas temu i przyjął się z uwagi na dużą różnorodność wzorów i kolorów, jak też łatwą aplikację na ściany nawet w mieszkaniach o nietypowych wymiarach. Pomieszczenia tak udekorowane łatwo zmienić w dowolne miejsce na świecie, do tego zmiana fototapety nie jest trudna – otwiera to możliwości swobodnej modyfikacji klimatu wnętrza.

Do kuchni i do jadalni

Można powiedzieć, że fototapety wyparły wszelkie makatki czy plakaty wieszane na ścianach. I dobrze się stało, bo są o wiele bardziej estetyczne i łatwiejsze w konserwacji. Dostęp do wielu wzorów i kolorów otwiera mnóstwo możliwości ozdabiania pomieszczeń tak jak tylko sobie zamarzymy. Dzięki dużej różnorodności łatwo jest kupić fototapetę przedstawiającą idealne tło z wyobraźni. Taki zabieg świetnie sprawdza się w kuchniach i jadalniach, gdzie estetycznie udekorowane ściany mogą znacznie podnieść apetyt na serwowane dania. Przeważnie w tych pomieszczeniach wykorzystuje się fototapety w ciepłych kolorach lub też z motywami pasującymi do klimatu – owoce, warzywa, jak też różne „soczyste” pejzaże sprawią, że wszyscy odczują znacznie większą przyjemność z jedzenia.

Do salonu

Salon to jeden z reprezentacyjnych pokoi, więc pokrycie ścian fototapetą to prawie jak powieszenie we wnętrzu atrakcyjnego pejzażu. Tematem fototapety może więc stać się właśnie pejzaż, w nowoczesnych salonach stawia się też na abstrakcje lub wzory geometryczne.

Do przedpokoju

W niewielkim wnętrzu sprawdzi się nowoczesna grafika o odważnym wyrazie, dobre będą np. geometryczne formy lub ciekawe wizje artystyczne przedstawiające ludzi, zwierzęta, abstrakcyjne byty itd.

2 komentarze

  • Izabela, Wrzesień 28, 2017, 5:52 pm

  Odpowiedz

  U nas w domu mieliśmy wszystkie meble z szufladami, a i tak nie można było niczego znaleźć…

  • Piotr_87, Wrzesień 28, 2017, 5:53 pm

  Odpowiedz

  Wykonuję na zamówienie wyposażenie do domu, również nietypowe, wezmę pod uwagę duże zapotrzebowanie na szuflady 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.