Spraw, aby Twój dom stał się najlepszy miejscem dla Ciebie!

Miejsce do pracy w mieszkaniu

Jeśli pracujesz w domu, zapewnienie sobie odpowiednich warunków jest kwestią uzyskania jak najwyższej wydajności. Najlepiej oczywiście byłoby móc przeznaczyć na to osobny pokój, ale nie zawsze jest to możliwe z uwagi na niewielki metraż mieszkania. Na szczęście da się urządzić wygodny kącik do pracy także bez posiadania dodatkowych pokoi.

Cisza, spokój i dobre oświetlenie

Bardzo ważne jest znalezienie miejsca dobrze oświetlonego, z możliwością wstawienia dodatkowego światła, na przykład w postaci niedużej lampki. Drugi istotny warunek to cisza i spokój, więc miejsce do pracy nie może zostać zaaranżowane w pokoju dziecinnym ani w salonie, gdzie stoi telewizor – będzie tam zbyt głośno, a z salonu dodatkowo korzystają czasem goście, więc nie może być mowy o pracy. Dość dobrym pomysłem jest wydzielenie fragmentu powierzchni sypialni lub ewentualnie „odcięcie” części długiego korytarza. W budownictwie posiadającym schody, wnęki, strychy i poddasza można też poszukać ukształtowanego zupełnie naturalnie miejsca do tej pory używanego tylko w celu składowania niepotrzebnych rzeczy i przekształcenia go w miły zakątek do pracy.

Bardzo małe mieszkanie

Właściciele mieszkań o wyjątkowo niewielkich rozmiarach – na przykład m2 – lub tacy, którzy nie mają do dyspozycji praktycznie żadnego wolnego pomieszczenia, nie muszą rezygnować z posiadania własnego kącika do pracy. Co prawda trudno im będzie uzyskać ciszę bez wsparcia domowników, ale uda się zorganizować trochę przestrzeni na umieszczenie tam komputera, swobodne rozłożenie dokumentów, projektów itd. W tym celu można wykorzystać szafę (najlepiej taką, która nie jest niezbędna lub nie została całkowicie zapełniona). Szafa posłuży jako wnęka do dowolnej aranżacji. Do tego ma tę zaletę, że łatwo da się zamknąć, więc nasze miejsce pracy będzie bezpieczne przed niepożądanymi rączkami dzieci czy też dostępem zwierząt domowych.

2 komentarze

  • Cezary, Wrzesień 28, 2017, 5:56 pm

  Odpowiedz

  Można też odgrodzić miejsce dla siebie parawanem albo odsunąć regał od ściany i pracować w takiej wnęce

  • Krzysiu, Wrzesień 28, 2017, 5:56 pm

  Odpowiedz

  W domu się nie pracuje tylko odpoczywa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.