Spraw, aby Twój dom stał się najlepszy miejscem dla Ciebie!

Sposób na porządek – szuflady

Przeciętne wnętrze, nawet w domu bez dzieci i bałaganiarzy, dość szybko zagraci się różnymi mniej lub bardziej potrzebnymi niewielkimi przedmiotami. Trzeba w porę zaplanować najlepszą metodę ich przechowywania, dzięki której uda się nie tylko zapanować nad chaosem w rzeczach, ale też upiększyć każdy pokój.

Rozwiązanie klasyczne: szuflady w meblach

Należy przewidzieć sytuację i odpowiednio wcześnie zainwestować w meble posiadające mniejsze lub większe szuflady. To jednak nie wszystko. Wewnątrz szuflad też niezwykle łatwo o powstanie bałaganu, dlatego dobrze jest od razu zaplanować ich wykorzystanie i ewentualnie zastosować konstrukcje dzielące ich wnętrze na wiele małych pojemników. Takie konstrukcje są do kupienia w sklepach, wystarczy tylko wymierzyć szufladę, ale równie dobrze można wykonać je samodzielnie z deseczek lub sklejki. Innym rozwiązaniem jest po prostu wstawienie pudełek w różnych rozmiarach do środka szuflady. Ostatni pomysł jest o tyle dobry, że demontaż nic nie kosztuje, więc w razie potrzeby można wyjąć pudełka i używać całego wnętrza szuflady.

Rozwiązanie oryginalne: konstrukcje z szuflad

W nowoczesnych mieszkaniach ciekawie zagrają bardziej nietypowe rozwiązania, na przykład zbudowanie konstrukcji z szuflad w jednym miejscu pokoju. Z takiego „mebla” da się dość wygodnie korzystać, a dzięki oryginalnej formie wyróżnia się na tle pozostałych elementów wyposażenia. Różnica polega tylko na tym, że szuflady są po prostu dostępne od razu, bez żadnego wysuwania i wsuwania, a więc bardziej przypominają półki. Jeśli konstrukcja ma stanąć chociażby tymczasowo, warto ją wzmocnić, żeby przypadkowo nie runęła. Szczególną ostrożność należy zachować, gdy w mieszkaniu są dzieci.

2 komentarze

  • Dagmaraaa, Wrzesień 28, 2017, 5:51 pm

  Odpowiedz

  dla mnie jest to trochę kiczowate, ale pewnie sporo zależy od sposobu aranżacji wnętrza.

  • Jagoda, Wrzesień 28, 2017, 5:51 pm

  Odpowiedz

  Właśnie zastanawiałam się nad fototapetą do kilku pokoi. Teraz zastanawiam się nad rodzajem fototapety…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.