Spraw, aby Twój dom stał się najlepszy miejscem dla Ciebie!

Jak urządzić małą łazienkę?

Większość łazienek to małe pomieszczenia, ale czasami tego miejsca jest jeszcze mniej. Mini-łazienkę w bloku lub innej zabudowie szeregowej należy tak wyposażyć, by każdemu elementowi zastosowanemu we wnętrzu dodać choćby jedną dodatkową funkcję. Jeśli uda się przy wysokiej praktyczności zachować także urodę wyposażenia, łazienka będzie nie tylko użyteczna, ale i miła dla oka.

Małe nie znaczy gorsze

Sztuką wyposażania tak małych pomieszczeń jest umiejętność skorzystania z każdej dostępnej powierzchni. Trzeba też bardziej niż gdziekolwiek indziej dbać o porządek i harmonię, bo niewielka ilość miejsca o wiele łatwiej się zagraca. Do małej łazienki trzeba wybrać meble i armaturę z naciskiem na wielofunkcyjność. Czasami zachodzi konieczność rezygnacji z wanny bądź umieszczenia jej lub kabiny prysznicowej we wnęce w ścianie, o ile taka istnieje. Wszelkie wnęki to w ogóle świetna oszczędność miejsca, nadają się idealnie do wstawienia tam pralki lub różnych szafek. Nie można zapomnieć  o dostępnej powierzchni ścian, którą można wykorzystać w celu umieszczenia mnóstwa szafek i półek – ułatwi to uporządkowanie wszystkich mniejszych i większych przedmiotów.

Wielofunkcyjne dekoracje

W przypadku małych pomieszczeń często trzeba zrezygnować z ozdób, które nie mają żadnych dodatkowych funkcji. Najlepiej sprawdzą się po prostu ładne przedmioty użytkowe. Niech to będzie estetycznie wykonana mydelniczka czy pojemnik na przybory do mycia zębów. Małe akcenty tego typu ubarwią wnętrze, a jednocześnie nie będą tam zbędne z uwagi na swoją funkcjonalność.

2 komentarze

  • Sławomir, Wrzesień 28, 2017, 5:53 pm

  Odpowiedz

  Też mam małą łazienkę, ale u mnie wszędzie w mieszkaniu stoją kosze, więc w łazience też. Bardzo się przydają.

  • Małgosia, Wrzesień 28, 2017, 5:54 pm

  Odpowiedz

  Najgorsze jest to, że przeważnie trzeba zrezygnować z wanny. Kabina prysznicowa to nie to samo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.